Jdi na obsah Jdi na menu
 


»Mateřská« škola

   

ms.jpgskolkaa.jpg

 

Začínáme v pondělí 2. září v 6:45.

 

Na všechny děti se už moc těší paní učitelky Jana a Marta.

 

  • První informativní schůzka s rodiči proběhne v pondělí    2. září v 17 hodin v tělocvičně školy. Účast rodičů nutná.

                                                                                                                                  

 

Příspěvky

Dokumenty/žádosti MŠ

2. 4. 2014

Adaptace dítěte na prostředí MŠ

26. 8. 2013

Adaptace dítěte na prostředí MŠ

Má-li si dítě zvyknout bez problémů na nové prostředí, potřebuje k tomu určitý čas. Každé dítě je jiné, a proto i doba ,,zvykání" je různě dlouhá, obvykle je to 6 týdnů. V této době musí malý človíček vyřešit spoustu úkolů, aby mohl poprvé v životě zůstat delší dobu sám, bez maminky, jinde než doma a přitom být spokojený a cítit se bezpečně. Navíc poprvé v životě se setkává se situací, kdy není středem pozornosti, protože ve třídě je více dětí a jen jedn paní učitelka.

První 2 měsíce jsou více či méně seznamovací - dítě si zvyká na řežim, nové kamarády, prostředí, vstřebává pravidla. Není žádná ostuda, že třeba nekreslí žádné obrázky, nebo se nezapojuje do činností. Důležité je, že si hraje, navazuje kontakty a nachází své místo v kolektivu. To ostatní se dostaví samo, až přijde ten správný čas.

CO BYSTE NIKDY DĚLAT NEMĚLI......

- buďte důslední a nenechte se obměkčit. Když už jednou rozhodnete, že půjde dítě do školky, nedejte se přemluvit a trvejte na svém.

- nestrašte své dítě školkou - ,, počkej, ve školce ti ukážou "  a za problémy s přivykáním je v žádném případě netrestejte.

- nepřiznávejte, že je vám také smutno a že se vám stýská. když zvládnete své emoce vy, dítě je zvládne také.

- netvrďte dítěti cestou do školky, že jdete na procházku, a nelžete mu v tom, v kolik hodin je přijdete vyzvednout.

- neopakujte dítěti pořád dokola, že má být hodné.

- o školce doma mluvte hezky, nestrašte s ní dítě, neznechucujte mu ji (,, ve školce to budeš muset dělat, počkej, paní učitelka tě naučí, děti se ti budou smát...."). Tím si může dítě vytvořit přirozený odpor, který je pak těžké překonat.

 

Chceme, aby rodiče měli pocit jistoty a klidu, že je o jejich děti dobře postaráno. Mateřská škola je zařízení, které doplňuje výchovu v rodině - je tedy závislá na spolupráci s vámi - rodiči. Proto s námi komunikujte, sdělujte vaše pochybnosti či nejasnosti a důvěřujte zkušenostem pedagogů.