Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohádka - O hasicím přístroji

7. 7. 2014

O hasicím přístroji

Maruška Malíková (1. třída, 7 let)

Byl jednou jeden hasicí přístroj, který měl svoje povinnosti. Tou povinností je, že měl hasit požáry. A jednoho dne v chalupě hořel stůl. Hasicí přístroj se sebere a hasí. Hasí, hasí, až dohasil. Hasicí přístroj je na oheň jak dělaný. Za chvilku si řekne: „ já zhasím všechno, co tu hoří, a půjdu do světa.“ Až dohasil v chalupě, co chtěl, tak si sbalil věci a šel do světa. Byl v Praze, za týden v Hodoníně, tam si odpočinul a pak se znovu dal na cestu. Za týden byl na Slovensku, tam si odpočinul a šel dál. Najednou vidí, jak hoří hospoda. Když uviděl oheň, tak rychle začal hasit. A za osm dní byl v Rumunsku, to byly zrovna vánoce. Nechal se doplnit a šel dál. Když uviděl oheň, tak hasil. Doplaval lodí až na Maltu, pořád pomáhal při hašení požárů. Byl už skoro prázdný, hledal, kde se může doplnit. Hledal, hledal, ale nenašel. A proto v Maltě zemřel.