Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola v přírodě

27. 6. 2018

Milí rodičové,

Protože nemůžeme zveřejňovat obrazové reportáže, zvolili jsme alespoň reportáže textové. Nejsou tak atraktivní, ale snad za ně budete rádi.

     V neděli jsme se po úspěšném ubytování vydali na hřiště, kde byly děti rozděleny do pěti barevných týmů.

     Následovala hra bludiště, kdy měli postupně dva z týmu projít provázkovým labyrintem za pomoci navigátorů – zbývajících členů družstva. Na zapamatování trasy měli 15 sekund, což opravdu není mnoho. Výherci měli právo výběru barvy triček. Získání barvy družstva bylo klíčové pro druhou hru. Děti měly ve vymezeném prostoru hledat části postupu a sáčky s pomůckami – vše v barvě jejich družstva. Podle postupu dělaly pokus, jehož změny budeme každý den pozorovat.

     Zdálo by se, že se více stihnout nedalo. My jsme ale stihli – družstva si vymyslela názvy a každý si dekoroval tričko. Těšte se.

     Každý den se nese v duchu lidských vlastností. V neděli jsme zjistili, že chytrost se nám může velmi hodit.

     Pondělní úkol dne způsobil nejprve obavu, že se nedá splnit. Zněl – vykonej dobrý skutek. Měli jsme možnost vidět úžasný posun k všímavosti a zájmu o druhé.

     Úkolem každého družstva bylo vyplnit ve volných chvílích během dne abecedu přátelství. Byly jsme velmi mile překvapeny, co za slova dokázaly děti doplnit.

     Dopolední velká hra měla název města. Každý tým si musel vytvořit informace o svých městech, které si umístil v lese u své radnice. Cílem bylo zjišťování informací o druhých městech, kdy předškoláci zjišťovali informace obrázkové a nikdo je nesměl chytat. Děti běhaly po lese a získaly opravdu spoustu informací.

   Po obědě zmizeli družstvům nejmladší členové. Nevěřili byste, jak rychle děti zjistily, že jim chybí a snažily se je najít. Získaly informaci, že byli uneseni a družstvo pro svého člena musí absolvovat záchrannou misi. Nebojte se, všichni členové byli zachráněni a některá shledání byla až dojemná.

     Maminky a tatínkové, nebojte se, všechny děti krásně papají, mohou si i přidávat a spousta z nich to dělá. Dodržujeme pitný režim, kdo potřebuje, tak se pomazlí, důsledně hledáme, zda nemají klíšťata a sledujeme zdravotní stav vašich dětí.