Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola v přírodě - pokračování

6. 7. 2018

Doneslo se k nám, že byste rádi nějaké zprávy i o ostatních dnech školy v přírodě, přestože jsme již zpátky. Tak tady jsou.

     Během úterý měly děti zjistit, jestli je lepší být strašpytlem nebo odvážným. Úkolem dne bylo vyrobení slepecké hole.

     Dopolední hra se jmenovala Nahmatej, očichej, vytáhni. Každé družstvo se mělo rozdělit na čichače, hledače a ohmatávače. Čichači měli určit obsah sklenic podle vůně, hledači měli ve velkých sklenicích naplněných někdy i nepříjemným obsahem nalézt klíče a ohmatávači měli rozeznat předměty podle hmatu.

     Před obědem a po odpoledním klidu čekal družstva závod slepců. Každý z družstva měl projít vytyčenou trasu s vyloučením zraku jen za pomocí hlasové navigace zbývajících členů družstva a slepecké hole. Sčítal se čas celého družstva. Pro pobavení dětí si celý závod vyzkoušeli i všichni dospělí, přičemž museli jít dvakrát, aby se vyrovnal počet.

     Odpoledne nám počasí nepřálo, proto jsme velkou hru přesunuli dovnitř. Družstva měla hledat vylosované barvy šišek, pak vyluštit šifru a pomocí zjištěného kódu otevřít truhličku s pokladem. Hra byla provázená velkými emocemi. V truhličce byl mimo jiné i seznam věcí, co má každé družstvo přinést. Než jsme se přesunuli ven, bylo nutné přichystat balónky s barvou, proto jsme si zahráli hru přines co nejvíce věcí na P za 5 minut. Opět jsme byli velmi příjemně překvapeni, všechna družstva makala, vítězové přinesli 26 věcí na P. Schválně, zkuste si to, byli byste lepší?

     Počasí se umoudřilo, proto bylo možné dohrát velkou hru. Poslední část se totiž musela hrát venku. Družstva měla co nejrychleji přinést vše, co bylo v zadání (něco živého, něco drsného, kvetoucí rostlinu,…). Následovala tvorba obrazů, kdy bylo potřeba trefit šipkou balónek naplněný barvou a ten po prasknutí vytvořil část obrazu. Každé družstvo mělo připravených 6 balónků. Vznikla krásná díla, která jsme přivezli do školy.

     Poslední zkouškou odvahy toho dne byla zkouška největší – stezka odvahy. Úplně všichni ji zvládli a za odměnu dostali korálkové hady. Tady bych chtěla velmi poděkovat rodičům, kteří si vzali organizaci stezky odvahy na starost. Opravdu děkuji, stezka byla kouzelná, vy úžasní.